Nie każdy wie, że nie każda koparka sprawdzi się na danym terenie. Trzeba umiejętnie dostosować wybór do swoich potrzeb. Przeważnie patrzymy na nią pod kątem pojemności łyżki, a szczegółów, które je różni jest znacznie więcej, a w naszym tekście powiemy o różnicach w podwoziu. Które jest lepsze, gąsienicowe czy kołowe? Czy znajdziemy na to odpowiedź? Zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.
Gdzie najlepiej sprawdzą się koparki kołowe?
Koparki kołowe są częściej spotykane przy różnych pracach budowlanych. Są one bardziej uniwersalne, ponieważ dzięki kołom mogą przemieszczać się bardzo zwinnie. W dodatku można się poruszać po ulicy, dzięki czemu można korzystać z jednego sprzętu, jeżeli trzeba przemieszczać się pomiędzy różnymi lokalizacjami. Są mniejsze od konkurentek na gąsienicach, co sprawia, że poruszają się zwinniej. Tak się akurat składa, że posiadamy sprzęt, jakim jest koparka kołowa Liebherr o ciężarze 12 ton oraz pojemności łyżki 0,6m3. Dodatkowo można skorzystać z opcji wynajęcia wraz z operatorem, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i szukania pieniędzy na operatora z zewnątrz.
Przeważnie można zobaczyć koparki kołowe w miastach i sprawdzają się w pracach, gdzie podłoże jest dość równie i niegrząskie. Jeżeli jednak teren jest grząski, to trzeba liczyć się z tym, że gdy będą niekorzystne warunki atmosferyczne, praca może nagle stać się bardziej uciążliwa. Warto jednak zaznaczyć, że koparki kołowe mają szersze zastosowanie, ponieważ można podłączyć do nich młot hydrauliczny czy frezarkę. Nie można zapomnieć o tym, że transport takiej koparki jest bardzo łatwy i nie trzeba jej przewozić, tak jak ma to miejsce w przypadku koparki gąsienicowej.
Jakie zalety ma koparka gąsienicowa?
Zacznijmy od tego, że koparki gąsienicowe poradzą sobie na każdym terenie. Ich największym plusem jest to, że poradzą sobie w nawet najgorszą, deszczową pogodę. Zastosowany w nich układ bieżny sprawia, że mogą się za pomocą gąsienic, które poradzą sobie z każdym zadaniem. Należy jednak powiedzieć, że koparki gąsienicowe to mogą być minikoparki, ale równie dobrze większe maszyny, które się poruszają na gąsienicach. Również i tutaj mamy dla was wiele propozycji. Dysponujemy zarówno minikoparkami jak model CAT 301.4c oraz większymi sprzętami typu Liebherr R914 z pojemnością łyżki 1,2 m3, a to nie wszystko – zachęcamy do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą klikając tutaj. Mamy atrakcyjne ceny, a w dodatku do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.
Wracając jednak do charakterystyki koparek gąsienicowych, to na pewno równomierne rozłożenie ciężaru jest plusem. Nie jest jednak tak, że to opcja bez wad. Największym problemem jest jej transport, a to generuje dodatkowe koszty transportu, szczególnie w przypadku, w którym to odbiorcą jest klient indywidualny. Najlepiej jest dokładnie rozważyć wszystkie „za i przeciw” w kontekście wyboru odpowiedniej maszyny, by móc wykorzystać ją na budowie jak najlepiej.
Na co zwracać uwagę przy wynajmie koparki?
Jest parę czynników, które determinują wybór koparki. Na pewno trzeba rozważyć koszty – najlepiej wybrać firmę, która oferuje korzystne ceny, a taką firmą oferującą wynajem sprzętu budowlanego Węglo-Sprzęt jest z całą pewnością. Istotne są również opinie klientów, a zawsze dbamy o to, żeby zadowolenie klientów było na pierwszym miejscu.
Szukając innych powodów, na które zwracamy uwagę, to na pewno jest to jej rodzaj. Jeżeli są to drobne prace, na dość równym terenie, to może się okazać, że minikoparka sprawdzi się doskonale, jednak jeżeli prowadzimy prace na trudnym terenie, gdzie zakres prac jest rozbudowany, to lepiej postawić na cięższy sprzęt. Nie można też zapomnieć o konieczności transportu koparek gąsienicowych, więc to kolejny aspekt wynajmu tego sprzętu.